Vi sparar data i cookies, genom att använda våra tjänster godkänner du det. ⇒ läs mer om cookies

Bridge

Annons
Åre/Duved
Partävling 6 par
1. Harry Ericsson-Bengt-Olov Nilsson 83
2. Anette Winge-Örjan Olofsson73
3. Monica Eriksson-Per-Johan Wagenius 63
4. Sven Mårtensson-Anders Hyttstrand 50
Hackås
Partävling 5 oktober, 12 par
1. Ann-Marie Borg-Lennart Arvidsson134
Kurt Ivan Henriksson-Ingvar Andersson
134
3. Carina Sundell-Stefan Karlsson 133
4. Göte Persson-Anders Eriksson129
5. Inger Fahlvik-Sten Fahlvik124
Partävling 6 oktober, 10 par
l. Barbro Jonsson-Kjell Gisslén 134
2. Göte Persson-Sven Jönsson 130
3. Carina Sundell-Jan Liljeteg 123
4. Ronnie Zackrisson-Håkan Huss 114
5. Inger Fahlvik-Sten Fahlvik 111
Söndagsbridgen
Partävling 5 oktober, 9 par
1. Lena Henrixon-Elinor Eriksson 90.3
2. Arne Johansson-Dan-Åke Henrixon 83.4
3. Margaretha Sjöberg-Kerstin Hammarqvist 76.6
4. Barbro Jonsson-Sigrund Nilsson 73.1
5. Karin Westin-Elsa-Berit Olofsson 69.7
Frösön
ÖM-mixed II den 6 oktober, 14 par
1. Mia Breding-Bengt Mattsson 264
2. Inga Berggren-Bertil Nilsson 228
3. Greta Nystedt-Lars Jönsson 219
4. Evy Melander-Erik Sandhagen 209
5. Margareta Sjöberg-Klas Jakobsson 204
Bräcke
Barometer 30 september, 8 par
1. Ola Östlund-Jan-Erik Gresseth 105
2. Hans-Ove Sandin-Arne Johansson 93
Rune Elfström-Roland Söderin93
4. Bertil Ärlesved-Lars Eliasson 83
Dagbridgen
Partävling 7 oktober, 10 par
1. Bertil Frelin-Klas Jakobsson 135
2. Staffan Söderlind-Erik Sandhagen 120
3. Stern Sundqvist-Kjell Lindholm 119
4. Carina Sarp-Lars Höglund 112
Onsdagsbridgen
Partävling 8 oktober, 12 par
1. Andreas Hörnfeldt-John Hörnfeldt 137
2. Lars Jönsson-Gunnar Grahn 132
3. Dan-Åke Henrixon-Kenneth Fredriksson
130
4. Leif Allonen-Sten Norman 113
5. Annica Fallini-Ulf Lundstedt 112
Bispgården
Tävling 7 oktober, 10 par
1. Åke Sandström-Bengt Wängman 88
2. Kerstin Kempe-Bernt Natanaelsson 84
3. Lars Linde-Haldo Tander 79
4. Sonja Olinder-Maj-Britt Forsstedt77
Kälarne
Tävling 12 oktober, 11 par
1. Laila Pettersson-Tommy Larsson 111
2. Mia Andersson-Gjurd Danielsson 101
3. Björn-Evert Andersson-Ture Nordström
100
4. Kjell Eriksson-Göran Näslund 87
Oscars måndagsbridge
Tävling 6 oktober, 13 par
1. Kjell Lindholm-Oscar Hamrin193
2. Lilian Nord-Britt Heilborn159
3. Ebba Herlitz-Lars Herlitz156
4. Sven Lenberg-Sören Swedberg153
5. Inga Lis Englund-Stern Sundqvist150
6. Sven Kylsberg-Lennart Sivertsson146
7. Anna Britta Björn-Agneta Björn139
Strömsund
Tävling 5 oktober, 10 par
1. Urban Olofsson-Jan Ohlson 127
2. Louise Debont-Per Svedberg100
3. Sören Andersson-Inger Eriksson99
4. Herman Holmqvist-Reinhold Norberg98
5. Gustav Nilsson-Gunnar Book97
6. Raymond Didriksen-Staffan Eriksson 85
Sveg
Tisdagsbridge 7 oktober, 11 par
1. Gun-Britt Persson-Pelle Persson 101
2. Barbro Nässelqvist-Bengt Östman97
3. Örjan Svensson-Lasse Olsson96
4. Christer Nordqvist-Astor Grip 95
5. Ingvar Höök-Axel Skoger94
Coop cup II den 8 oktober, 10 par
1. Christer Nordqvist-Lennart Karlsson147
2. Barbro Nässelqvist-Bengt Östman131
3. Christina Westberg-Hans Pudja130
4. Gun-Britt Persson-Lasse Jonsson123
5. Kurt Nordqvist-Svegon Johansson 110

Mer läsning

Annons