Annons
Vidare till ltz.se
Vi använder cookies för att förbättra funktionaliteten på våra sajter, för att kunna rikta relevant innehåll och annonser till dig samt för att säkerställa att tjänsterna fungerar som de ska. ⇒ Läs mer om cookies

SPF Rödön

Den 8 december var det dags för föreningens jullunch, som i år var förlagd till Almåsa.

Det var 46 förväntansfulla medlemmar som steg ombord på ”Ärsnbussen” för färd mot Offerdal.

Föreningens ordförande Alf Olsson hälsade välkommen och därefter berättade Marie Åsell om värdshuset och om vad hon hade dukat upp på sitt dignande julbord. Där fanns allt man kan önska sig av ett riktigt julbord. Vällagat, vackert och mycket välsmakande. Före efterrätten blev det allsång ledd av Rut Rundgren.

Mätta och nöjda satte sig deltagarna i den varma bussen för färd hemåt. Alla önskade varandra en god jul och hoppades på ett gott nytt år med många trevliga träffar i föreningen.