Vi sparar data i cookies, genom att använda våra tjänster godkänner du det. ⇒ läs mer om cookies

PRO Hallen

Hallens PRO-förening har tisdagen den 3 mars genomfört sitt årsmöte på Bjurgården i Hallen där 41 medlemmar var närvarande.

Annons

Årsmötet började med gemensam lunch, och därefter bjöds vi på en fantastiskt välljudande musikunderhållning av de välkända musikerna Bengt-Erik Norlén och Olle Hemmingsson som verkligen genomförde ett mycket uppskattat musikprogram under en timmes tid. Efter att föreningens ordförande Gunnar Jansson hälsat alla välkomna till årsmötet, följde parentation av under året avlidna medlemmar, som hedrades med en tyst minut, ljuständning samt diktläsning.

Till mötesordförande valdes Erik-Artur Egervärn, som på ett proffsigt sätt genomförde den dagordning som fanns. Innan mötet avslutades skedde dragning av de tre lotterier som sålts under dagen, där samtliga priser var skänkta av föreningens medlemmar.

Mer läsning

Annons