Vi sparar data i cookies, genom att använda våra tjänster godkänner du det. ⇒ läs mer om cookies

Myrvikens väglyseförening

Annons

Myrvikens väglyseförening har haft årsmöte. Föreningens ekonomi är god och 2008 gav ett överskott på 11 576 kronor. En genomgång av strömkostnaderna visade att byte till lågenergilampor skulle innebära en väsentlig besparing och på efterföljande styrelsemöte beslutades att upphandla byte till lågenergilampor efter Fröjdholmsvägen i första hand. Därefter är det föreningens ambition att i den takt ekonomin tillåter byta ut samtliga armaturer till lågenergilampor.

Styrelsen efter val: Sture Larsson, ordförande, samt Villy Erlandsson, Lars Karlsson, Kent Sundin och Börje Svedjesten, ersättare Inger Helgesson och Valter Eriksson. Revisorer: Ingebrikt Nilsson och Bengt-Eric Norlén, ersättare Stefan Andersson.

Mer läsning

Annons