Vi sparar data i cookies, genom att använda våra tjänster godkänner du det. ⇒ läs mer om cookies

Födelsedagsfirande i Hoting

/
  • Här Maria i förgrunden tillsammans med underhållaren Karl-Ivar Pettersson. Bakom sitter från vänster: Alice Johansson, Aina Berg, Maj Tallberg, Astrid Johansson, Naime Östlund, Göta Moberg, Leo Eriksson, Berta Jönsson, Margit Pettersson och Anna Ericsson. Stående från vänster: Margit Larsson, Siv Viklund, Gunnar Lindman, Viola Jonsson, Adolf Sandström, Yngve Östlund, Inez Nilsson, Roger Larsson, Birgit Hopstadius, Anna-Lisa Nordström och församlingens nya diakon, Ingegärd Evans.
Foto: Håkan Hopstadius

”Det börjar bli tradition att Tåsjö församling bjuder sina äldre på födelsedagsfest”, förklarade församlingens präst Maria Kihlberg när hon välkomnade gästerna till firande i Hotings kyrka.

Annons

Mer läsning

Annons