Vi använder cookies för att förbättra funktionaliteten på våra sajter, för att kunna rikta relevant innehåll och annonser till dig samt för att säkerställa att tjänsterna fungerar som de ska. ⇒ Läs mer om cookies

Samtliga länsresultat från Tjejmilen

På lördagen avgjordes årets upplaga av Tjejmilen. Här är alla länstjejer som deltog i loppet.

Annons

Tjejmilen 2013

11) Åsa Wiklund, Sportsgym SC, 38.52, 104) Petra Nilsson, Åsarna IK, 44.06, 139) Iréne Åslund, Svegs IK, 44.46, 200) Ewa Borin Hamrin, Bävranas IF, 45.49, 210) Anna Eriksson, Östersund, 46.00, 238) Jenny Hansson, Åre Längdskidklubb, 46.23, 286) Sanna Bergström, Sveg, 46.52, 374) Madeleine Leding, Surris Östersund, 47.46, 425) Sofie Nässen, Östersund, 48.03, 557) Emelie Stålberg, Ekorrarna, 48.47, 643) Sara Borg, Brånan Boys&Girls, 49.13, 770) Mari Gustafsson Vikström, Frösön, 49.44, 781) Sara Elofsson, Östersund, 49.46, 892) Mirja Andersson, Frösön, 50.21, 957) Towa Lindberg, Östersund, 50.38, 1037) Nadja Isberg, Team HIA, 50.52, 1151) Anna Bengtsson, Kolåsens Skidförening, 51.15, 1233) Helena Fjällstedt, Duveds IF, 51.33, 1357) Johanna Perhult, Duved, 51.57, 1471) Helena Modigh, Hammerdals IF, 52.14, 1552) Camilla Bruman, Bräcke SK, 52.26, 1613) Lotta Tell, Frösön, 52.36, 1689) Johanna Hedman, Brunflo, 52.48, 1747) Elisabeth Hallström, Frösön, 52.57, 1781) Jenni Falgén, Ekorrarna, 53.02.

1826) Helena Sjödin, Östersund, 53.10, 1944) Gun-Marie Stuguby, Surris Östersund, 53.28, 1972) Jenny Fredriksson, Östersund, 53.31, 2043) Anna-Maria Molin, Sveg, 53.42, 2082) Monica Norberg, Undersåker, 53.47, 2207) Melissa Strömqvist, Röda Pantrarna, 54.03, 2225) Camilla Göransson-Norrby, RSM IK, 54.05, 2361) Jenny W Lindh, Undersåkers IF, 54.22, 2555) Malin Persson, Falkenbergs Laxrökeri, 54.41, 2647) Karin Ahnfelt, Östersund, 54.52, 2662) Maria Rydhult, Svegs IK, 54.55, 2746) Anna Ullström, Sportsgym, 55.05, 2907) Charlotta Bernervall, Östersund, 55.24, 3098) Madelene Holmblad, Krokom, 55.47, 3113) Marie Ekman, Brunflo, 55.49, 3293) Matilda Sandberg, Östersund, 56.07, 3375) Emilinda Wallin, Deloitte, 56.14, 3453) Jenny Jonsson, Östersund, 56.22, 3455) Erika Westberg, Ås, 56.22, 3563) Anita Boström, Östersund, 56.32, 3598) Eva-Karin Flöjt, Östersund, 56.36, 3618) Jannika Järnankar, Treälvorna, 56.38, 3669) Ellen Nilsson, Frösön, 56.43, 3679) Jessica Hellström, Östersund, 56.43, 3697) Agneta Fjätström, Lillhärdals IF, 56.45.

3754) Anita Näs, Brunflo, 56.50, 3860) Lindha Emilsson, Offerdal, 56.59, 3862) Anna Lundin, Östersund, 57.00, 3913) Johanna Thomtén, Östersund, 57.05, 3985) Sara Lindberg, Östersund, 57.12, 4128) Yvonne Elofsson, Östersund, 57.26, 4233) Karin Jönsson, Ås, 57.35, 4385) Johanna Flemström, Brunflo, 57.51, 4405) Johanna Cooper, Aspås IF, 57.53, 4538) Madeleine Engnér, Östersund, 58.04, 4607) Marie Larsson, Åre, 58.11, 4692) Malin Sjödin, Stugun, 58.19, 4741) Carina Backman, Semså Fritid, 58.23, 4766) Maria Ohlsson, Brunflo, 58.25, 4786) Cecilia Becker, Östersund, 58.27, 4908) Frida Laurin, Östersund, 58.36, 4912) Catrine Espell Magnusson, Bävranas IF, 58.37, 4921) Jessica Lind, Ås, 58.37, 4923) Sofia Andersson, Ås, 58.37, 5029) Ulrica Holm, Åre blondie runners, 58.47, 5055) Elin Persson, Marieby GIF, 58.49, 5060) Anna Eriksson, Mattmar, 58.50, 5105) Ingela Lec-Alsén, Frösön, 58.54, 5142) Erika Gyllencreutz, Östersund, 58.58, 5189) Christina Abelson, Itrim Östersund, 59.02.

5198) Linda Kvarnlöf, Undersåker, 59.03, 5212) Sari Kuhlström, Krokom, 59.04, 5233) Kersti Börjars, Loxysoft, 59.06, 5244) Britta Jönsson, Ås, 59.07, 5268) Maria Ödmalm, Brunflo, 59.09, 5338) Sofia Melberg, Åre blondie runners, 59.14, 5364) Johanna Nieminen, OK Nipan, 59.16, 5592) Helén Olofsson, Östersund, 59.36, 5633) Elin Eriksson, Skärvångens IF, 59.41, 5692) Tina Jonsson, Ramsele, 59.47, 5702) Jennie Karlsson, Ramsele, 59.48, 5783) Annica Elvgren, Östersund, 59.54, 5807) Elin Mårtensson, Östersund, 59.56, 5840) Anki Nilsson, Östersund, 1.00.00, 5900) Kirsten Lüdicke, Bräcke, 1.00.05, 5916) Cathrine Wiksten, Östersund, 1.00.07, 6005) Helena Hägg, Östersund, 1.00.15, 6127) Ann Lorentsson, Vemdalen, 1.00.24, 6128) Gerd Englund, Ramsele, 1.00.24, 6196) Madeleine Teland, Gällö, 1.00.31, 6207) Ulrica Lindholm, Surris IF, 1.00.31, 6249) Inger Eklund, Frösön, 1.00.35, 6280) Alexandra Westerlund, Östersund, 1.00.37, 6298) Linda Åsholm, Rödöns SK, 1.00.39, 6302) Susanne Ottosson, Östersund, 1.00.40.

6303) Helena Engelbrecht, Åre, 1.00.40, 6353) Berit Engberg, Surris IF, 1.00.44, 6465) Jenny C.D Berglund, Östersund, 1.00.54, 6467) Johanna Eldh, Brunflo, 1.00.54, 6473) Nina Sööder, Östersund, 1.00.54, 6539) Caroline Grufvelgård, Östersund, 1.01.01, 6564) Carola Berggren, Östersund, 1.01.03, 6646) Camilla Wildenius, Östersund, 1.01.11, 6665) Charlotte Forslund, Norra Skol IF, 1.01.12, 6729) Erika Holmqvist, Brunflo, 1.01.18, 6837) Maja Hörnberg, Frösön, 1.01.26, 6884) Marita Linna Lindgren, Bräcke, 1.01.30, 6964) Klara Lundqvist, Lillhärdals IF, 1.01.36, 6971) Emma Lindberg, Östersund, 1.01.37, 7030) Marica Pettersson, Åre, 1.01.42, 7182) Carin Rodling, Frösön, 1.01.58, 7187) Erika Dernmar, Östersund, 1.01.59, 7236) Maria Borg, Brånan Boys&Girls, 1.02.03, 7281) Maja Gunsjö Eriksson, Östersund, 1.02.07, 7318) Sandra Törnqvist, Frösön, 1.02.10, 7371) Hanna Kallerhult, Östersund, 1.02.15, 7409) Desiree Vängman, Deloitte, 1.02.19, 7436) Ylva Hernqvist, Östersund, 1.02.21, 7513) Eva Widegren, Zativa care, 1.02.28, 7642) Stina Eklid, Bräcke SK, 1.02.39.

7648) Ulrika Sundquist, Surris IF, 1.02.39, 7728) Malin Cooper, Aspås IF, 1.02.47, 7759) Malin Eriksson, Junsele IF, 1.02.50, 7773) Maria Jönsson, Brunflo, 1.02.51, 7775) Erika Flodin, Brunflo, 1.02.51, 7870) Margareta Grönqvist, Funäsdalen, 1.02.59, 8035) Annie Franzon, Frösön, 1.03.16, 8059) Lena Lööv, Brunflo, 1.03.18, 8061) Inga Pihlström, Östersund, 1.03.18, 8111) Maria Wallin Larsson, Hede SK, 1.03.23, 8120) Lena Eriksson, Östersund, 1.03.23, 8180) Christel Östlund, LFV, 1.03.30, 8192) Madelene Palmqvist, Aspås IF, 1.03.31, 8303) Gertrud Engelin, Dvärsätt, 1.03.43, 8336) Berit Nordkvist, Hoting, 1.03.46, 8337) Eva Grönqvist Åslund, Funäsdalen, 1.03.46, 8342) Jeanette Hansen, Hede SK, 1.03.47, 8366) Cecilia Hedenmark, Frösön, 1.03.50, 8367) Anna Stenbäck, Funäsdalen, 1.03.50, 8408) Lene Ellerås, Ås, 1.03.54, 8518) Anna Ekerlid, Östersund, 1.04.04, 8530) Erica Sandberg, Östersund, 1.04.05, 8538) Malin Rosvall, Ås, 1.04.06, 8613) Malin Schleenvoigt, Rödöns SK, 1.04.13, 8657) Christina Falk, Ås, 1.04.18.

8720) Elisabeth Carlander-Blom, Bispgården, 1.04.24, 8916) Alexandra Johansson, Frösön, 1.04.44, 8929) Marianne Olsson, Hede SK, 1.04.46, 8952) Jenny Kallin, Östersund, 1.04.48, 8967) Carina Sjöö, Mörsil, 1.04.49, 8976) Åsa Möller, Undersåker, 1.04.50, 9040) Björg Lidberg Olsson, Rödöns SK, 1.04.57, 9189) Camilla Örbom, Camillas trupp, 1.05.12, 9276) Linda Prestjan, Lillhärdal, 1.05.20, 9342) Caritha Björklund, Bräcke SK, 1.05.29, 9385) Sara Kollberg, Frösön, 1.05.34, 9426) Kristina Björk, Ås, 1.05.39, 9461) Inga Lill Karlström, Östersund, 1.05.41, 9504) Anna Westerberg, Hallen SK, 1.05.45, 9542) Katarina Ryden, Lättja IF, 1.05.49, 9633) Ingrid Hallquist, Åsarna IK, 1.05.58, 9672) Kristina Wigen, Frösön, 1.06.01, 9734) Tina Norin, Frösön, 1.06.08, 9838) Eva Pettersson, Rödöns SK, 1.06.20, 9953) Lindha Vikström, Brunflo, 1.06.33, 9974) Lotta Flodén, Östersund, 1.06.36, 9988) Maria Lindberg, Östersund, 1.06.38, 10132) Ann-Christin Lindberg, Gällö, 1.06.53, 10203) Ulrika Lundén, Treälvorna, 1.07.01, 10218) Tuva Tjärnström, Åre, 1.07.02.

10249) Malin Sundström, Aspås IF, 1.07.06, 10282) Marie Bäckman Carlson, Östersund, 1.07.10, 10464) Josefin Engnér, Östersund, 1.07.32, 10563) Linda Eklund, Brunflo, 1.07.42, 10680) Linn Prestjan, Lillhärdal, 1.07.57, 10686) Helena Larsson, Zativa care, 1.07.58, 10766) Zandra Persson, Rödöns SK, 1.08.07, 10808) Marianne Laurin Jacobsson, Östersund, 1.08.13, 10863) Johanna Gadd, Frösön, 1.08.19, 10875) Elin Andersson, Krokom, 1.08.20, 10938) Malin Lenes, Pilgrimstad, 1.08.27, 11029) Catherina Bergman, Östersund, 1.08.37, 11035) Madeleine Algotsson, Frösö IF, 1.08.38, 11036) Johanna Fridell, Östersund, 1.08.38, 11057) Katarina Genstrand, Åre, 1.08.41, 11095) Marini Näslund, Rödöns SK, 1.08.46, 11109) Maria Hall, Rödöns SK, 1.08.48, 11337) Cecilia Bengtsson, Östersund, 1.09.15, 11382) Ulrika Gunnarsson, Funäsdalens IF, 1.09.20, 11414) Eva Eriksson, Treälvorna, 1.09.23, 11505) Agnes Gustafsson, Frösön, 1.09.35, 11648) Marie Hemå, Krokom, 1.09.53, 11714) Julia Vikström, Brunflo, 1.10.02, 11735) Irene Enarsson, Friskis, 1.10.05, 11762) Katarina Åström, Frösön, 1.10.09.

11771) Maria Tjärnström, Åre, 1.10.11, 11793) Maria Jönsson, Östersund, 1.10.14, 11925) Annelie Olausson, Krokoms GF, 1.10.31, 11951) Carina Nord, Zativa care, 1.10.35, 11975) Maria Sandberg, Strömsund, 1.10.39, 11986) Eva Eriksson, Östersund, 1.10.40, 11999) Anna Marnetoft, Östersund, 1.10.42, 12025) Marielle Brovinger, Surris Östersund, 1.10.45, 12042) Kerstin Eklund, Östersund, 1.10.47, 12094) Katarina Lundqvist, Svenstavik, 1.10.53, 12116) Anna Mehner, Lit, 1.10.55, 12202) Elisabeth Lilliesköld, Ramsele, 1.11.08, 12231) Nike Tjärnström, Åre, 1.11.13, 12243) Anna Link, Duved, 1.11.14, 12266) Elisabeth Svensson, Lillhärdals IF, 1.11.17, 12278) Eva Åkerström, Aspås IF, 1.11.20, 12293) Annica Olsson, Östersund, 1.11.22, 12313) Maria Åkerström, Tullingsås, 1.11.25, 12327) Sofie Zakariasson, Team Zäta, 1.11.26, 12420) Carina Hedkvist, Östersund, 1.11.38, 12564) Johanna Westerlund, Marieby GIF, 1.11.59, 12610) Mikaela Allander, Frösön, 1.12.06, 12636) Kajsa Gidlund, Bräcke SK, 1.12.09, 12679) Jane Tornberg, Östersund, 1.12.16, 12697) Emma Eurenius, Bräcke SK, 1.12.18.

12754) Hanna Groundstroem, Åre, 1.12.28, 12836) Frida Zakariasson, Team Zäta, 1.12.39, 12842) Barbro Karlsson, Bispgårdens IF, 1.12.39, 12851) Ellen Gadd Ulvås, Frösön, 1.12.41, 12914) Elisabet Uitto, RSM IK, 1.12.51, 12915) Maria Grönqvist, Östersund, 1.12.51, 12917) Annica Åreng, Bräcke SK, 1.12.52, 12921) Ann Sjölander, Loxysoft, 1.12.52, 12945) Annelie Persson, Tandsbyn, 1.12.55, 12990) Marie Emilsson, Surris IF, 1.13.03, 13006) Malin Connysson, Alsen, 1.13.06, 13010) Marie Glavhammar, Östersund, 1.13.07, 13057) Mia Eriksson, Svenstavik, 1.13.14, 13069) Sofia Ekström, Sajp, 1.13.16, 13144) Lena Persson, Sveg, 1.13.30, 13145) Linda Högsnes, Hackås, 1.13.30, 13189) Carina Träskvik, Brunflo, 1.13.39, 13195) Elin Nässén, Östersund, 1.13.40, 13211) Anette Asp, Östersund, 1.13.42, 13222) Lena Leek Sefastsson, Gällö, 1.13.44, 13241) Susanne Leijon, Axa SC, 1.13.47, 13318) Elina Grubb, Hede SK, 1.14.02, 13324) Kristina Grubb, Hede SK, 1.14.03, 13397) Fredrika Lundin, Strömsund, 1.14.18, 13407) Marie Olsson, Sveg, 1.14.20.

13441) Emma Zakariasson, Team Zäta, 1.14.26, 13471) Linda Berg, Raija IK, 1.14.32, 13642) Chattida Åslund, Ljungdalens LGIF, 1.15.06, 13678) Emma Wedin, Gällö, 1.15.13, 13705) Kia Svensson, Ytterhogdals IK, 1.15.18, 13728) Jessica Rylander, Stugun, 1.15.22, 13761) Inga Dahlgren, Bävranas IF, 1.15.29, 13803) Erika Kuhlström, Krokom, 1.15.39, 13896) Ann-Louise Asplund, Hoting, 1.15.56, 13940) Nina Olofsson, Östersund, 1.16.05, 13959) Marielle Säterhall, Offerdal, 1.16.09, 13971) Cecilia Säterhall, Östersund, 1.16.12, 14011) Erika Hallebratt, Järpen, 1.16.21, 14012) Kicki Hallebratt Mårtensson, Järpen, 1.16.21, 14064) Rebecka Palmqvist, Aspås IF, 1.16.33, 14131) Maria Zakariasson, Team Zäta, 1.16.44, 14148) Sabina Hagström, If Livskvalitet, 1.16.48, 14170) Sofia Nilsson, Östersund, 1.16.52, 14199) Stina Westin, Östersunds GIF, 1.16.56, 14210) Therese Lodin, Krokom, 1.16.59, 14267) Maria Kristoffersson, Frösön, 1.17.11, 14278) Lena Wessén, Bävranas IF, 1.17.13, 14284) Sara Finke, Häggenäs, 1.17.14, 14294) Marie Grinde, Sveg, 1.17.15, 14353) Ninni Bäckström, Hedevikens IF, 1.17.31.

14366) Åsa Trolle, Östersund, 1.17.35, 14396) Anna Bergqvist, Östersund, 1.17.43, 14404) Ulrika Aldefelt, Ås, 1.17.46, 14575) Anna Hultqvist, Brunflo, 1.18.28, 14591) Katarina Borg, Östersund, 1.18.33, 14616) Carina Ljungberg, Sveg, 1.18.40, 14622) Agneta Enzell, Rödöns SK, 1.18.41, 14643) Barbara Coban, Östersund, 1.18.48, 14742) Annica Hansson, Brunflo, 1.19.17, 14756) Helen Wennberg, IFK Kyrktåsjö, 1.19.22, 14775) Linda Gjersvold, Lego-Svetz AB, 1.19.27, 14851) Gölin Eriksson, Jämtkraft IF, 1.19.45, 14857) Johanna Eriksson, Undersåker, 1.19.47, 14891) Maria Engman, Sveg, 1.19.59, 14924) Cecilia Andersson, Östersund, 1.20.07, 14987) Ingalill Jildevik Adamsson, Frösön, 1.20.29, 15008) Åsa Ekerlid, Gällö, 1.20.37, 15045) Annica Nordenmark, Tandsbyn, 1.20.50, 15124) Ingela Nilsson, Frösön, 1.21.20, 15227) Eva Ivarsson, Rödöns SK, 1.21.59, 15233) Siv Nilsson-Mäki, Frösön, 1.22.03, 15234) Jenny Edlund, Östersund, 1.22.03, 15338) Ida Arnesson, Hede, 1.22.44, 15433) Therese Laurin, Ragunda, 1.23.23, 15450) Linn Lundqvist, Hackås, 1.23.32.

15495) Maria Björling, Frösön, 1.23.54, 15502) Marianne Sandin, Lillhärdal, 1.23.56, 15515) Karin Borg, Brånan Boys&Girls, 1.24.04, 15552) Cecilia Segewall, Ås IF, 1.24.19, 15560) Emma Tidén, Axa SC, 1.24.26, 15577) Pernilla Bäckström, Dvärsätt, 1.24.33, 15631) Ulla Paulsson, Östersund, 1.24.58, 15632) Emmelie Persson, Systrarna Persson, 1.24.58, 15694) Jessica Sjöö, Brunflo, 1.25.31, 15716) Gunilla Nilsson, Offerdal, 1.25.49, 15746) Anette Larsson, Nälden, 1.26.12, 15759) Ann-Charlotte Danielsson, Sveg, 1.26.19, 15800) Karin Modig, Hammerdal, 1.26.49, 15802) Eva Roos, Föllinge, 1.26.50, 15857) Therése Hampus Halvarsson, Hede, 1.27.21, 15923) Helén Bergman Persson, Marieby GIF, 1.28.03, 15928) Madeleine Jaarnek, Frösön, 1.28.04, 15941) Marie Hansson, LFV, 1.28.15, 15953) Karin Engnér, Östersund, 1.28.24, 15973) Katarina Persson, Ramsjö, 1.28.32, 16053) Cecilia Rundström, Hackås, 1.29.33, 16095) Frida Gregorsson, Mamsingen och tjejerna, 1.30.00, 16156) Ewa Åslund, Lillhärdal, 1.31.06, 16157) Gun-Lis Bergman, Sveg, 1.31.06, 16190) Malin Bergqvist, Frösön, 1.31.37.

16200) Åsa Holm, Offerdal, 1.31.47, 16210) Lisette Backe, Sveg, 1.31.56, 16234) Anna Berglund, Tandsbyn, 1.32.22, 16342) Agneta Smedsaas-Löfvenberg, Frösön, 1.34.32, 16358) Mona Bergqvist, Frösön, 1.34.51, 16360) Sonja Persson, Ramsjö, 1.34.53, 16423) Matilda Svensson, Östersund, 1.36.28, 16432) Ulla Mohlin, Ytterhogdals IK, 1.36.47, 16433) Inga-Lill Norén, Ytterhogdals IK, 1.36.48, 16471) Birgitta Laurin, Ragunda, 1.38.07, 16472) Camilla Jarefors åslund, Ljungdalens GIF, 1.38.12, 16479) Elisabet Olsson, Sveg, 1.38.27, 16510) Viveka Elmroth, Dvärsätt, 1.40.05, 16537) Tina Pettersson, Sveg, 1.41.15, 16554) Maria Hedberg, Mamsingen och tjejerna, 1.42.00, 16590) Siv Johnson, Ljungdalens GIF, 1.43.47, 16614) Katarina Norberg, Tandsbyn, 1.44.53, 16620) Åsa Eriksson Ahnfelt, Östersund, 1.45.23, 16626) Ulrika Appell, Oviken, 1.45.47, 16664) Christina Bergström, Ramsjö, 1.48.57, 16670) Lena Holm, Nälden, 1.49.38, 16695) Ulrika Thalen, Ragunda, 1.53.07, 16696) Anett Laurin, Ragunda, 1.53.08, 16717) Helene Johansson, Östersund, 1.56.51, 16724) Cecilia Sveding, Östersund, 1.58.40.

16725) Agnetha Borell, Östersund, 1.58.41, 16731) Solveig Larsson, Östersund, 2.03.22.