Vi sparar data i cookies, genom att använda våra tjänster godkänner du det. ⇒ läs mer om cookies

Resultat från Offerdalspropagandan

Här är resultaten från Offerdalspropagandan.

Annons

H12: 1) Gustav Pålsson, Utrikes Skidklubb, 10.39, 2) Gustav Hedström, Östersunds SK, 11.17, 3) Oskar Algotsson, Åsarna IK, 12.30, 3) Tor Rönnestrand, Ås IF, 12.30, 5) Elias Pedersén, Åsarna IK, 12.57, 6) Isac Morin, Utrikes Skidklubb, 13.04, 7) Axel Mattsson, Ås IF, 13.13, 8) Anton Andersson, Åsarna IK, 13.14, 9) Jon Nilsson, Offerdals SK, 13.32, 10) Matteus Möllerman, Brunflo IF, 14.53, 11) Isak Landén, Ås IF, 15.25, 12) Jakob Wickenberg, Ås IF, 15.38, 13) Samuel Bergström, Tullus SG, 15.52, 14) Anton Olsson, Åsarna IK, 16.09, 15) Sixten Svedholm, Östersunds SK, 16.17.

D12: 1) Ylva Olsson, Mörsils IF, 12.01, 2) Anna Novak, Offerdals SK, 12.07, 3) Enja Jonsson, Ytterhogdals IK, 12.33, 4) Ellen Sjölund, Spikbodarnas IK, 12.39, 5) Maja Wikman, Spikbodarnas IK, 13.08, 6) Hanna Bångman, Offerdals SK, 13.29, 7) Wilma Johansson, Åsarna IK, 14.07, 8) Emma Wikberg, Utrikes Skidklubb, 16.47.
H13: 1) Robin Ivansson, Offerdals SK, 11.22, 2) Joel Engberg, Mörsils IF, 11.34, 3) Elias Ragnarsson, Offerdals SK, 11.54, 4) Oskar Åslund, Östersunds SK, 12.49, 5) Birger Eriksson, Vemdalens IF, 12.50, 6) Marius Koxvig Mathisen, Mörsils IF, 12.54, 7) Olof Eriksson, Åsarna IK, 13.46.

D13: 1) Tilde Bångman, Offerdals SK, 10.21, 2) Ida Andersson, Östersunds SK, 10.33, 3) Nora Lignell, Lucksta IF, 11.15, 4) Agnes Stjerna, Utrikes Skidklubb, 11.24, 5) Julia Hansson, Svegs IK, 11.30, 6) Julia Nilsson, Offerdals SK, 11.40, 7) Bente Skåle, Östersunds SK, 11.42, 8) Elin Busk, Svegs IK, 11.46, 9) Magda Aspholm, Spikbodarnas IK, 11.48, 10) Matilda Bäck, Svegs IK, 12.14, 11) Linnea Mobärg, Duveds IF, 12.26, 12) Thea Richardsson, Järpens SK, 13.04, 13) Sara Hellström, Duveds IF, 13.15, 14) Elin Krylen, Föllinge IK, 14.03.

H14: 1) Erik Engelin, Offerdals SK, 09.01, 2) Ossian Rosenberg, Duveds IF, 09.30, 3) Sven Leander, Åsarna IK, 09.41, 4) Simon Eriksson, Östersunds SK, 10.07, 5) Linus Berglund, Järpens SK, 10.34, 6) Love Strömqvist, Stuguns SK, 10.42, 7) William Selander, Spikbodarnas IK, 10.49, 8) Henrik Millestu, Utrikes Skidklubb, 11.07, 9) Kasper Wiken, Åsarna IK, 11.09, 10) Måns Eriksson, Spikbodarnas IK, 12.22, 11) Fadel Ali Daoud, Offerdals SK, 17.41,

D14: 1) Gabriella Pålsson, Utrikes Skidklubb, 10.04, 2) Julia Albertsson, Stuguns SK, 10.20, 3) Hanna Näslund, Spikbodarnas IK, 10.39, 4) Ida Dahlgren, Spikbodarnas IK, 10.41, 5) Emma Jönsson, Östersunds SK, 10.46, 6) Emilia Jonsson, Ytterhogdals IK, 11.03, 7) Maria Novak, Offerdals SK, 11.11, 8) Klara Eliasson, Spikbodarnas IK, 11.24, 9) Anna Johansson, Duveds IF, 12.00, 9) Karolina Hedenström, Offerdals SK, 12.00, 11) Agnes Mattsson, Tandsbyns IF, 13.23, 12) Elin Mårtensson, Utrikes Skidklubb, 13.43, 13) Elin Gjertsås, Föllinge IK, 15.04,

D15: 1) Elin Backén, Svegs IK, 21.54, 2) Patricia Ivansson, Offerdals SK, 22.26, 3) Sanna Ångström, Duveds IF, 22.39, 4) Emma Söderberg, Offerdals SK, 23.39, 5) Magdalena Mixter Schönni, Spikbodarnas IK, 24.25, 6) Anja Svedholm, Östersunds SK, 24.56.

H 15: 1) Måns Olsson, Mörsils IF, 19.49, 2) Viktor Jonsson, Åsarna IK, 20.02, 3) Emil Ragnarsson, Offerdals SK, 22.16,

D16: 1) Alicia Persson, Stockviks SF, 19.50, 2) Tua Dahlgren, Spikbodarnas IK, 20.20, 3) Johanna Albertsson, Stuguns SK, 20.42, 4) Josefina Sundman, Åsarna IK, 20.49, 5) Tilda Johansson, Duveds IF, 20.58, 6) Emma Wasell, Mörsils IF, 21.36, 7) Fanny Johansson, Stockviks SF, 21.50, 8) Emelie Eriksson, Offerdals SK, 22.28, 9) Natali Forss, Östersunds SK, 23.05.

H16: 1) Arvid Jonsson, Duveds IF, 18.30, 2) Tobias Engberg, Mörsils IF, 18.43, 3) Hampus Millestu, Utrikes Skidklubb, 18.50, 4) Erik Holmgren, Stuguns SK, 19.04, 4) Karel Novak, Offerdals SK, 19.04, 6) Ludvig Karlsson, Järpens SK, 19.39, 7) Tobias Olsson, Åsarna IK, 19.49, 8) Anton Eriksson, Östersunds SK, 19.53, 9) Sebastian Yusuf, Mörsils IF, 25.08,

D 17-18: 1) Ida Dahl, Östersunds SK, 19.37, 2) Emma Backén, Svegs IK, 19.45, 3) Signe Rosenberg, Duveds IF, 20.20, 4) Sofie Björklund, Hällbybrunns IF, 20.46, 5) Ilona Lusth, Åsarna IK, 21.01, 6) Emma Jonsson, Åsarna IK, 21.11, 7) Ida Hallquist, Åsarna IK, 21.14, 8) Ellionore Bäckman, Hede SK, 21.17, 9) Ingrid Hallqvist, Åsarna IK, 21.40, 10) Linnea Hägglund, Hägglunds Ski TeamSK, 22.33, 11) Maja Vestin, Hägglunds Ski TeamSK, 23.05, 12) Lina Åslund, Hedesunda IF, 24.13, 13) Elin Wickberg, Hägglunds Ski TeamSK, 28.20.

H 17-18: 1) Elias Dahl, Offerdals SK, 25.06, 2) Max Novak, Offerdals SK, 25.33, 3) Gabriel Hallquist, Åsarna IK, 25.47, 4) Gustav Rotvold, Åsarna IK, 25.57, 5) Jonatan Engdahl, Domnarvets GOIF, 26.25, 6) Konrad Mattsson-Myhr, Funäsdalens IF, 26.30, 7) Fredrik Arnberg, Stockviks SF, 26.42, 8) Hannes Liljedahl, Östersunds SK, 27.00, 9) Jon Lund-Kempe, Kramfors-Alliansen, 27.32, 9) Emil Thyrèn, Trönö IK, 27.32, 11) John Leander, Åsarna IK, 28.27, 12) Filip Åslin, Stockviks SF, 28.30, 13) Elias Olofsson, Vårby IK, 29.04,

H 19-20: 1) Edvard Sundman, Åsarna IK, 25.01, 2) Torben Svensson, Järpens SK, 25.18, 2) Emil Persson, Östersunds SK, 25.18, 4) Martin Emilsson, Offerdals SK, 26.01, 5) Hannes Stenström, Järpens SK, 26.36, 6) Daniel Södersten, Orsa SK, 26.44, 7) Fredrik Hammarlund, Ockelbo SK, 27.45, 8) Gustav Wuopio, Domnarvets GOIF, 28.02, 9) Jesper Thor, Åsarna IK, 28.32, 10) Mikael Gardelin, Visborgs OK, 31.40,

D 19-20: 1) Anna Trnka, Australien, 19.31, 2) Casey Wright, Australien, 19.43, 3) Xanthea Dewez, Australien, 20.27, 4) Erica Forslin, Hudiksvalls IF, 20.53.

H 21: 1) Fredrik Hansson, Lillhärdals IF, 25.30, 2) Erik Simonsson, Landön IF, 25.52, 3) Simon Platt, GBR, 26.17, 4) Ola Ravald, Ås IF, 26.37, 5) Jackson Bursil, Australien, 27.10, 6) Nick Montgomery, Australien, 27.24, 7) David Siebers, IK Hakarpspojkarna, 27.40, 8) Alasdair Tutt, Australien, 27.43, 9) Lasse Liljedahl, Östersunds SK, 29.11,

D21: 1) Ashleigh Spittle, Australien, 20.41, 2) Ellie Phillips, Australien, 21.21, 3) Christina Ravald, Ås IF, 23.57, 4) Malin Sjöblom, Ås IF, 25.41,