Vi använder cookies för att förbättra funktionaliteten på våra sajter, för att kunna rikta relevant innehåll och annonser till dig samt för att säkerställa att tjänsterna fungerar som de ska. ⇒ Läs mer om cookies

Examina

Följande personer har tagit examen vid Mittuniversitetet.

Annons

Edina Maria Kristof, Frösön, Linda Gunnvard, Östersund, Erik Westin, Östersund och Marcus Göransson, Östersund, ekonomie kandidatexamen.

Jonatan Lyrén, Frösön, Cecilia Pettersson, Östersund och Erik Sandberg, Östersund, ekonomie magisterexamen.

Monica Hallgren, Tandsbyn, Marianne Maltheson, Frösön, Thommy Stener, Östersund, Inga-Lill Olsson, Föllinge, Marie Svensson, Östersund, Åsa Sved, Åsarna, Kim Granqvist, Östersund, Marita Hjelm, Östersund, Martina Backlund, Östersund, Linda Johansson, Östersund, Malin Klang, Östersund, Anna-Sara Ihlis, Östersund, Jennifer Oskarsson, Östersund, Astrid Howding Mann, Östersund, Markus Olsson, Föllinge, Jenny Höglund, Östersund, Linda Gisselson, Östersund och Erik Nordenström, Östersund, filosofie kandidatexamen.

Eva Berglin Lewis, Frösön, Åsa Carlsund, Östersund, Lina Eriksson, Frösön, Erik Westin, Östersund och Olov Hemmingsson, Frösön, filosofie magisterexamen.

Sven Gustafsson, Orrviken, Markus Sundin, Häggenås och Mattias Sjöström, Östersund högskoleexamen.

Jimmy Öhnstedt, Krokom och Johan Holm, Frösön, högskoleingenjörsexamen.

Catherine Albinsson Eriksson, Östersund, Ingela Eriksson, Östersund, Karin Persson, Ås, Andreas Fredriksson, Frösön, Lena Golton, Föllinge, Ulrika Dahlsten, Brunflo, Lena Sellström, Östersund, Elin Holm, Bispgården och Aylin Changoleh, Östersund, kandidatexamen.

Jenny Mattsson, Östersund, Linda Asplund, Östersund och Marina Andersson, Brunflo, lärarexamen.

Ylva Karlsson, Frösön, magisterexamen med ämnesbredd.

Anna Omberg, Östersund, politices magisterexamen.

Hans Falk, Frösön, sjuksköterskeexamen.

Ingela Eriksson, Östersund, Sara Lindström, Stugun, Andreas Fredriksson, Frösön, Lena Golton, Föllinge, Karin Stenmark, Ås, Jenny Johansson, Östersund, Kristina Johansson, Östersund, Aylin Changoleh, Östersund och Jenny Karlsson, Östersund, socionomexamen.

Jan-Olov Lindberg, Östersund, specialistsjuksköterskeexamen.

Fredrik Engström, Sundsvall, teknologie kandidatexamen.

David Sundström, Östersund, teknologie masterexamen.