Vi sparar data i cookies, genom att använda våra tjänster godkänner du det. ⇒ läs mer om cookies

Examen

Följande personer har tagit examen vid Mittuniversitetet:

Annons

Carina Hoffmann, Föllinge, ekonomie kandidatexamen i företagsekonomi.

Lars Ottosson, Östersund, kandidatexamen i datateknik.

Sofia Klasson, Östersund, kandidatexamen i medie- och kommunikationsvetenskap.

Anna Sjöberg, Undersåker, och Maria Elfström, Frösön, filosofie kandidatexamen i omvårdnad/omvårdnadsvetenskap.

Jonas Sjöstrand, Frösön, Sara Inga Lisa Axman, Järpen, Åsa Gidlund, Strömsund, Camilla Stetenfeldt, Strömsund och Emma Jonasson, Östersund, filosofie kandidatexamen i omvårdnad/omvårdnadsvetenskap samt sjuksköterskeexamen.

Margareta Nordin Olsson, Hammarstrand, filosofie kandidatexamen i omvårdnad/omvårdnadsvetenskap samt specialistsjuksköterskeexamen med inriktning vård av äldre.

Margareta Andersson, Östersund, specialistsjuksköterskeexamen med inriktning distriktssköterska.

Mikael Johansson, Östersund, filosofie kandidatexamen i omvårdnad/omvårdnadsvetenskap samt specialistsjuksköterskeexamen med inriktning intensivvård.

Martin Svärdhagen Wall, Östersund, filosofie kandidatexamen i turismvetenskap.

Elin Montelius, Östersund, magisterexamen i sociologi.

Cecilia Woolford, Brunflo, högskoleexamen i historia samt filosofie kandidatexamen i företagsekonomi.

Maria Smås, Östersund, högskoleexamen i psykologi samt socionomexamen.

Emma Fastén, Östersund, filosofie kandidatexamen i socialt arbete samt socionomexamen.

Marie Eriksson, Gällö, filosofie kandidatexamen i statsvetenskap/kunskap.

Per Ulvforsen, Östersund, filosofie kandidatexamen i turismvetenskap.

Lisa Bergstedt, Östersund, kandidatexamen i maskinteknik.

Mattias Sjölén, Östersund, teknologie kandidatexamen i datateknik samt högskoleingenjörsexamen i programvaruteknik.

Bengt Jonsson, Östersund, teknologie kandidatexamen i datateknik samt högskoleingenjörsexamen i maskinteknik.

Malin Hultdin, Östersund, ekonomie magisterexamen i företagsekonomi.

Augustan Ngosi Iroh, Östersund och Victor Emenike Okafor, Östersund, magisterexamen med ämnesbredd ekoteknik och hållbar utveckling.

Anna Åslund, Strömsund, magisterexamen med ämnesbredd kvalitets- och ledarskapsutveckling.

Lisa Bergstedt, Östersund, högskoleingenjörsexamen i maskinteknik.

Sofie Agmell, Ås och Stina Karlsson, Östersund, lärarexamen, förskola, förskoleklass, tidiga år och fritidshem med inriktning barn- och ungdomspedagogik.

Anna Häggkvist, Östersund, lärarexamen, förskola, förskoleklass, tidiga år och fritidshem med estetisk inriktning.

Christine Karlen, Strömsund, lärarexamen, gymnasieskolan inriktning svenska/religionskunskap.

Linda Karman, Östersund, lärarexamen, grundskolans senare år inriktning religionsvetenskap.

Anna Åman, Frösön, lärarexamen, grundskolans tidigare år och fritidshem, inriktning språk och kultur.

Orsolya Vas, Gällö, lärarexamen, grundskolans tidigare år och fritidshem, inriktning svenska/samhällsorienterande ämnen.

Anna Sjöberg, Undersåker, Christina Millberg, Tandsbyn, Fredrine Eising Jonsson, Svenstavik, Maria Kjesbo, Östersund, Pernilla Liljekvist Korhonen, Krokom, Christina Lundqvist, Bräcke, Christina Johansson, Pilgrimstad, Karin Engström, Östersund, Daniel Nilsson, Östersund, Sandra Thorstensson-Lundquist, Östersund, Fredrik Dufvenberg, Östersund, Anna Klintefelt, Undersåker, Jenny Kroksgård, Östersund, Emma Haglund, Frösön, Stina Lundhag, Östersund, Johan Linde, Östersund, Petra Larsson, Östersund, Maria Jansson, Brunflo, Rikard Andersson, Östersund, Lina Byström, Nälden, Johanna Larsson, Östersund, Lars Persson, Frösön, Elin Vykander, Tandsbyn, Åsa Mauritzon, Östersund och Linda Erlandsson, Östersund, sjuksköterskeexamen.

Pernilla Johansson, Frösön, Malin Robertsson, Hammarstrand, Katarina Svärd, Frösön, Maria Hamrén, Trångsviken, Jennie Andersson, Strömsund, Marie Lindqvist, Östersund, Martha Felusiak, Östersund, Karin Kjellman, Östersund, Anna Sällström, Östersund, Carlos Moza, Östersund, Martin Waara, Östersund, Andreas Fichter, Östersund, Linda Söderström, Östersund, Anna Muotka, Östersund, Lina Viklund, Östersund, Sara Andersson, Östersund, Anna Juntti, Östersund, Emma Löv, Östersund, Annie Wahlberg, Östersund och Johanna Esplund, socionomexamen.

Helen Andersson, Östersund, specialistsjuksköterskeexamen inriktning, psykiatrisk vård.

Mer läsning

Annons