Vi sparar data i cookies, genom att använda våra tjänster godkänner du det. ⇒ läs mer om cookies

Bridge

Annons
Åre/Duved
Partävling Julskinka I med 10 par
1. Anette Winge-Örjan Olofsson 132
2. Sven Mårtensson-Anders Hyttstrand 123
3, Bert Pettersson-Svante Månsson 120
4. Harry Ericsson-Bengt-Olov Nilsson 117
5. Monica Eriksson-Åke Starlander 115
Söndagsbridgen
Partävling 7 par
1. Kerstin Fredriksson-Dan-Åke Henrixon 57.2
2. Maj-Britt Sthengel-Björn Sthengel 54.8
3. Ellinor Eriksson-Lena Henrixon 44.3
4. Kristina Allebjer-Monika Sundin 42
Hackås
Partävling 30 november, 7 par
1. Ann-Marie Borg-Lennart Arvidsson 27
2. Siv Lundin Jönsson-Sven Jönsson 24
3. Jan Karlsson-Jan Liljeteg 20
4. Inger Fahlvik-Sten Fahlvik 18
Partävling 1 december, 11 par
1. Ronnie Zackrisson-Håkan Huss 100
2. Sylvia Svensson-Ingeborg Odén 85
Jan Karlsson-Anders Eriksson 85
4. Inger Odén-Jöns Persson 84
5. Inger Fahlvik-Sten Fahlvik 83
Frösön
Julskinka I med 15 par
1. Bertil Nilsson-Frank Ringius 213.8
2. Mia Breding-Jan Gummérus 202.5
3. Ingvar Strindberg-Bertil Frelin 199
4. Rut Jönsson-Dan-Åke Henrixon 194.6
5. Bernt Näs-Ulf Wallin 194
6. Stig Ottersgård-John-Olov Jönsson187.9
Bräcke
Julskinka ind. 20 spelare
1. Ola Östlund 94
2. Siv Bernhardsson 92
3. Barbara Edler 87
4. Hans Ove Sandin 83
Slutresultat
1. Ola Östlund 123.1%
2. Hans-Ove Sandin 122
3. Siv Bernhardsson 117.7
4. Claes-Göran Eldh 112.2
5. Gunnar Bernhardsson 111.5
6. Jacke Gresseth 109.2
Onsdagsbridgen
Partävling 9 par
1. Dan-Åke Henrixon-
Kenneth Fredriksson 109.7
2. Maj-Britt Sthengel-Björn Sthengel 84.6
3. Leif Allonen-Sten Norman72
4. Astrid Lidgren-Per-Olov Lidgren 71
5. Kerstin Hallström-
Marianne Lundstedt 69.7
Dagbridgen
Partävling 9 par
1. Lilian Nord-Britt Heilborn 110.6
2. Jan Erik Jonsson-Jan Gummérus 94.5
3. Allan Magnusson-Bertil Frelin 91.9
4. Kerstin Krouthén-Stern Sundqvist 75.4
S. Una He1lgren Tjärn-Mats Tjärn 73.9
Strömsund
Månadssilver I den 3 december
1. Maria Boberg-Ann-Helen Engström 94
2. Herman Holmqvist-Reinhold Norberg82
3. Gustav Nilsson-Gunnar Book78
4. Urban Olofsson-J-O Ahlberg77
5. Hans Isaksson-Bo Lövdahl75
Kälarne
Partävling 7 december, 9 par
1. Tomas Wiklund-Hans-Ove Sandin92
2. Siv Bernhardsson-
Gunnar Bernhardsson             81
3. Tora Westberg-PerErik Eriksson76
Kjell Eriksson-Göran Näslund 76
5. Margaretha Nilsson-Rolf Nilsson  75
Sveg
Tisdagsbridge 2 december, 8 par
1. Axel Skoge-Ingvar Höök 76
2. Ivan Olsson-Bengt Östman 70
3. Göta Johansson-Olle Johansson68
4. Barbro Nässelqvist-Elving Forsström67
Klubben 3 december, 10 par
1. Barbro Nässelqvist-Elving Forsström138
2. Ivan Olsson-Astor Grip 119
3. Lennart Karlsson-Christer Nordqvist115
4. Axel Skoger-Pelle Persson 110 5. Gun-Britt Persson-Lasse Jonsson106

Mer läsning

Annons