Vi sparar data i cookies, genom att använda våra tjänster godkänner du det. ⇒ läs mer om cookies

Bridge

Annons
Åre/Duved
Partävling 8 par
1. Harry Ericsson-Bengt-Olov Nilsson 104
2. Bert Pettersson-Svante Månsson 99
3. Inger Röhman-Tord Woxlägd 94
4. Anna Hyttstrand-Marcus Forsberg 89
5. Monica Eriksson-Åke Starlander 88
Krokom/Föllinge
Barometer 7 par
1. Tomas Persson-Kenneth Nilsson 72.3
2. Lars Hamberg-Sven-Ove Jonsson 65.3
3. Ingegerd Mahlberg-Perra Lindahl 63
4. Carina Sarp-Nils-Erik Holmberg 58.3
Hackås
Skinktävling III med 12 par
1. Björn Sjöberg-Allan Magnusson 189
2. Ronny Zackrisson-Håkan Huss 167
3. Carina Sundell-Stefan Karlsson 144
4. Inger Fahlvik-Sten Fahlvik 140
Bruno Johansson-Olof Olofsson 140
Slutresultat
1. Björn Sjöberg-Allan Magnusson 130%
2. Jan Aldberg-Anders Eriksson 126.9
3. Ove Woxlägd-Valter Olofsson 124.4
Partävling 11 par
1. Ronnie Zackrisson-Håkan Huss 106
2. Siv Lundin Jönsson-Sven Jönsson 94
3. Carina Sundell-Jan Liljeteg 92
4. Jan Karlsson-Anders Eriksson 90
5. Inger Fahlvik-Sten Fahlvik 88
Söndagsbridgen
Partävling 8 par
1. Mia Breding-Johan Kroksgård 83
2. Per-Olov Lidgren-Dan-Åke Henrixon 81
3. Ernst Bäckman-Sören Olofsson 74
4. Kerstin Fredriksson-Sigrund Nilsson 62
Frösön
Placeringsrally 5 med 19 par
1. Erik Sandhagen-Jan Erik Jonsson 291.4
2. Rut Jönsson-Dan-Åke Henrixon 263
3. David Åkervall-Mikael Johansson 260
4. Bertil Frelin-Ingvar Strindberg 254
5. Lena Henrixon-Ulf Lundstedt 248.6
6. Greta Nystedt-Elsi Strandberg 232
Bräcke
Julskinka indviduellt 21 spelare
1. Hans-Ove Sandin 144.3
2. Jan-Erik Gresseth 139
3. Claes-Göran Eldh 137.8
4, Ola Östlund 130.3
5. Gunnar Bernhardsson 127.1
Barometer 11 par
1. Tomas Wiklund-Hans Söderin 133.9
2. Gudrun Boije-Kjell Österhof 117
3. Arne Johansson-Esbjörn Andersson 115
4. Kjell Eriksson-Rolf Nilsson 112.5
5. Laila Pettersson-Tommy Larsson 110.3
Dagbridgen
Partävling 10 par
1. Lennart Persson-Lars Höglund 135
2. Mia Breding-Kjell Steén 127
3. Stern Sundqvist-Jan Erik Jonsson 120
4. Lilian Nord-Britt Heilborn 119
5. Kerstin Hammarqvist- Margareta Sjöberg 109
Onsdagsbridgen
Partävling 15 par
1. Sten Norman-Gunnar Grahn 189.7
2. Per-Olov Lidgren-Dan-Åke Henrixon 174.9
3. Maj Åsgårdh-Åke Åsgårdh 159
4. Teresa Johansson-Henry Johansson 155
5. Annica Fallini-Ulf Lundstedt 154
Kristina Allebjer-Göran S Nilsson 154
Åsarna
KM individuellt 26 november
1. Valter Olofsson91
2. Anders Eriksson83
3. Håkan Huss81
4. Erik Johansson80
5. Bernt Näs79
Göte Persson79
7. Gunnar Bodin78
Lennart Arvidsson78
Oscars måndagsbridge
Tävling den 24 november, 18 par
1. Lars Höglund-Lennart Persson276
2. Essy Ekberg-Gun Durén265
3. Gunnar Grahn-Stern Sundqvist263
4. Lilian Nord-Britt Heilborn257
5. Sven Hjelm-Rune Rosander253
6. Kjell Lindholm-Lars Jönsson238
7. P. W. Ekeljung-Göran Winberg237
8. Eivor Bjurström-Inga Lis Englund227
Strömsund
Barometer den 26 november, 9 par
1. Tony Uppling-S-G Knutsson22
2. Hans Isaksson-Bo Lövdahl12
3. Herman Holmqvist-Reinhold Norberg10
4. Jan Ohlson-Urban Olofsson4
Sammanlagt månadssilver november
1. Jan Ohlson-Urban Olofsson132,4%
2. Hans Isaksson-Bo Lövdahl111,01
3. Valborg Jönsson-Ola Sonidsson108,55
4. Gustav Nilsson-Gunnar Book107,46
Sveg
Tisdagsbridge 25 november, 11 par
1. Barbro Nässelqvist-Elving Forsström 114
2. Lennart Karlsson-Staffan Eriksson 95
3. Ulf Svensson-Lasse Olsson 86
4. Edit Dejerud-Alf-Ove Busk 85
5. Gun-Britt Persson-Pelle Persson 83
Skinktävling 26 november, 10 par
1. Christer Nordqvist-Hans Pudja 121
1. Örjan Svensson-Lasse Olsson 99
3. Barbro Nässelqvist-Bengt Östman 95
4. Kurt Nordqvist-Sven-Egon Johansson 93
5. Raymond Didriksen-Staffan Eriksson 91
Kälarne
Partävling 30 november, 9 par
1. Margaretha Nilsson-Rolf Nilsson                 102
2. Sonja Olinder-Göran Åsander                      86
3. Marianne Amrin-Lars Linde                         81
4. BjörnEvert Andersson-Ture Nordström       78
Bispgården
Tävling den 18 november, 10 par
1. Rolf Nilsson-Margareta Nilsson 140
2. Marianne Amrin-Inger Nordkvist 127
3. Bengt Vängman-Åke Sandström 122
4. Kjell Eriksson-Tora Vestberg 122
5. Gjurd Danielsson-John Andersson 113
Tävling den 25 november 9 par
1. Gjurd Danielsson-John Andersson 90
2. Marianne Amrin-Inger Nordkvist 79
Göran Åsander-Martin Nilsson 79
4. Åke Sandström-Bengt Vängman 75

Mer läsning

Annons