Vi sparar data i cookies, genom att använda våra tjänster godkänner du det. ⇒ läs mer om cookies

Bridge

Annons
Åre/Duved
Partävling 8 par
1. Harry Ericsson-Bengt-Olov Nilsson 107
2. Sven Mårtensson-Anders Hyttstrand 100
3. Anette Winge-Örjan Olofsson 94
4. Anta Hilje-Svante Månsson 88
5. Monica Eriksson-Åke Starlander 78
Oviken
Partävling den 24 september, 8 par
1. Lars Eliasson-Göte Olsson 101
2. Håkan Huss-Ronnie Zackrisson 93
3. Allan Magnusson-Göte Persson 90
Partävling 8 oktober, 9 par
1. Björn Sjöberg-Hans Molin 92
2. Valter Olofsson-Anders Eriksson89
3. Ann-Marie Borg-Lennart Arvidsson 84
Partävling 22 oktober, 9 par
1. Göte Olsson-Lars Eliasson 89
2. Valter Olofsson-Anders Eriksson77
3. Erik Johansson-Gunnar Bodin 76
Krokom/Föllinge
Barometer 12 par
1. Lars Hamberg-Kenneth Nilsson 156
2. Carina Sarp-Stig Ottersgård 153
Urban Eriksson-Nils-Erik Holmberg 153
4. Göran Granström-Tomas Persson 152
5. Göran S Nilsson-John-Olov Jonsson 147
Hackås
Barometer 12 par
1. Ronny Zackrisson-Håkan Huss 163
2. Ove Woxlägd-Valter Olofsson 159
3. Siv Lundin Jönsson-Sven Jönsson 150
4. Jan Karlsson-Jan Liljeteg 146
5. Ann-Marie Borg-Lennart Arvidsson 144
Partävling 10 par
1. Håkan Huss-Ronny Zackrisson 89
2. Carina Sundell-Jan Liljeteg 83
Jan Karlsson-Anders Eriksson 83
4. Ann-Marie Borg-Lennart Arvidsson 80
5. Inger Fahlvik-Maj-Lis Karlgård78
Söndagsbridgen
Partävling 7 par
1. Karin Westin-Jan Westin 59.5
2. Anita Hansson-Andreas Hörnfeldt 52.5
3. Viktoria Norén-Elsa Weilert 42
4. Elinor Eriksson-Lena Henrixon 39.7
Partävling 17 par
1. Tomas Hörnfeldt-Andreas Hörnfeldt 264
2. Ida Rydén-Kenneth Hallqvist 222.8
3. Erik Sandhagen-Jan Erik Jonsson 218.3
4. Göran Mattsson-Lars Jönsson 213
5. Bertil Frelin-Ingvar Strindberg 212.6
Bräcke
Barometer 12 par
1. Siv Bernhardsson- Gunnar Bernhardsson 174
2. Roland Söderin-Rune Elfström 157
Claes-Göran E1dh-Arne Håll 157
4. Bernt Olofsson-Lennart Åslund 151
Ola Östlund-Jan-Erik Gresseth 151
Dagbridgen
Partävling 10 par
1. Carina Sarp-Stern Sundqvist 120
2. Andreas Hörnfeldt-Per-Olov Lidgren 119
3. Mia Bredin-Kjell Steén 118
4. Lennart Persson-Lars Höglund 117
5. Britt Heilborn-Lilian Nord 116
Onsdagsbridgen
Partävling 12 par
1. Dan-Åke Henrixon-Torbjörn Olsson 133
2. Arnold Österlund-Lars Jönsson 129
3. Astrid Lidgren-Per-Olov Lidgren 128
4. Barbro Jonsson-Inger Bardh 120
5. Marianne Lundstedt-Karin Hallström 116
Sveg
Tisdagsbridge 28 oktober, 11 par
1. Ivan Olsson-Bengt Östman 110
Randi Rösnäs-Barbro Nässelqvist 94
3. Raymond Didriksen-Staffan Eriksson 88
4. Anette Busk-Alf-Ove Busk 86
5. Axel Skoger-Ingvar Höök 81
6. Göta Johansson-Olle Johansson 77
Tototävling 29 oktober, 10 par
1. Barbro Nässelqvist-Bengt Östman 136
2. Gun-Britt Persson-Lasse Jonsson 131
3. Örjan Svensson-Elving Forsström 130
4. Lennart Karlsson-Christer Nordqvist 129
5. Göta Johansson-Olle Johansson 100
5. Ivan Olsson-Astor Grip 100
5. Ann-Kristin Olofsson-Ingvar Höök 100
Oscars måndagsbridge
Tävling 27 oktober, 16 par
1. Sven Lenberg-Sven Kylsberg250
2. Sven Hjelm-Rune Rosander242
3. Berta Larsson-Lars Åke Larsson229
4. Kjell Lindholm-Oscar Hamrin209
5. Lars Höglund-Lennart Persson200
Stern Sundqvis-Gunnar Grahn200
7. Astrid Lidgren-P.O. Lidgren198
8. Lilian Nord-Britt Heilborn197
Strömsund
Partävling 29 oktober, 12 par
1. Valborg Jönsson-Ola Sonidsson127
2. Haldor Jonsson-Sören Sjöström123
3. Anna-Lena Fängström- Erik Fängström119
4. Herman Holmqvist-Reinhold Norberg118
5. Louise Debont-Per Svedberg113
6. Bengt Einarsson-J-O Ahlberg112
Bispgården
Tävling 28 oktober, 11 par
1. Mia Andersson-Gjurd Danielsson106
2. Kjell Eriksson-John Andersson 97
3. Kerstin Kempe-Bernt Natanaelsson 92
4. Gösta Wängman-Yngve Andersson 87
5. Göran Åsander-Martin Nilsson 77
Åsarna
Partävling 29 oktober, 11 par
1. Björn Sjöberg-Hans Molin106
2. Lars Eliasson-Göte Olsson96
3. Håkan Huss-Ronnie Zackrisson87
4. K-I Henriksson-Ingvar Andersson86
5. Allan Magnusson-Monica Näs80

Mer läsning

Annons