Annons
Vidare till ltz.se
Vi använder cookies för att förbättra funktionaliteten på våra sajter, för att kunna rikta relevant innehåll och annonser till dig samt för att säkerställa att tjänsterna fungerar som de ska. ⇒ Läs mer om cookies

Alla resultat från terräng-DM

Här kommer samtliga resultat från lördagens terräng-DM i Brunflo.

MSenior, 3x4km:1) Anders Södergren, Trångsvikens IF, 41:47, 2) Simon Jörgensen, Sportsgym SC, 42:37, 3) Rasmus Grelsson, Trångsvikens IF, 42:53, 4) Hans Ahlberg, Sportsgym SC, 43:06, 5) Per-Erik Hellström, Sportsgym SC, 43:53, 6) Carl Quicklund, Trångsvikens IF, 44:39, 7) Erik Melin Söderström, Trångsvikens IF, 45:25, 8) John Lagerskog, Trångsvikens IF, 46:05, 9) Emil Wallin, Trångsvikens IF, 47:02, 10) Erik Ragnarsson, Trångsvikens IF, 47:05, 11) Mårten Persson, Trångsvikens IF, 48:16, 12) Jesper Oskarsson, Marieby GIF, 48:32, 13) Jimmy Anjevall, Spikbodarna IK, 49:17, 14) Samuel Lindgren, Trångsvikens IF, 50:50, 15) Daniel Persson, Söderhamns SK, 51:53, 16) Magnus Landén, Ås IF, 1:02:28, 17) Robert Dahlin, Brunflo IF, 1:19:39.

KSenior, 2x4km:1) Evelina Bångman, Offerdals SK, 31:56, 2) Åsa Wiklund, Sportsgym SC, 32:39, 3) Frida Hallquist, Åsarna IK, 34:11, 4) Maria Maripuu, Trångsvikens IF, 36:33, 5) Petra Nilsson, Åsarna IK, 38:39, 6) Jill Nordin, Lucksta IF, 38:54,

F13, 2,5km:1) Hanna Näslund, Trångsvikens IF, 10:48, 2) Julia Albertsson, Ragunda IF, 11:09, 3) Emma Jönsson, Östersunds SK, 11:34, 4) Maria Novak, Trångsvikens IF, 11:38, 5) Ida Andersson, Östersunds SK, 12:00, 6) Tilda Malmgren, Åsarna IK, 13:48, 7) Elin Andersson, Östersunds SK, 13:56, 8) Siri Nyberg, Frösö IF, 14:58,

P13, 2,5km:1) Jesper Persson, Åsarna IK, 09:57, 2) Erik Hennings, Trångsvikens IF, 10:22, 3) Erik Engelin, Offerdals SK, 10:33, 4) William Selander, Trångsvikens IF, 10:42, 5) Ossian Rosenberg, Duveds IF, 11:10, 6) Elias Westin, Ås IF, 11:15, 7) Viktor Tillman, Orrvikens IK, 11:56, 8) Måns Eriksson, Trångsvikens IF, 12:34,

F15, 2,5km:1) Alice Swärd, Trångsviken IF, 12:38, 2) Vendela Vermum, Sundsjö IF, 12:43, 3) Natalie Forss, Östersunds SK, 13:16, 4) Linnea Sahlin, Ragunda IF, 13:17,

P15, 2,5km:1) Andreas Hjelm, Offerdals SK, 11:07,

F17, 4km:1) Johanna Albertsson, Ragunda IF, 16:12, 2) Sandra Karlsson, Trångsviken IF, 21:51,

P17, 4km:1) Andreas Roos, Trångsvikens IF, 14:24, 2) Daniel Alemu, Trångsvikens IF, 14:31, 3) Gabriel Hallquist, Åsarna IK, 14:59, 4) Erik Holmgren, Ragunda IF, 15:07, 5) Jesper Thor, Åsarna IK, 15:14, 6) Daniel Hägesten, Sollefteå SK, 16:31, 7) Kim Hammersjö-Fälth, Brunflo IF, 16:42,

F19, 4km:1) Ida Svensson, Trångsvikens IF, 16:05,

K35, 4km:1) Christine Larsson, Marieby GIF, 19:13,

K40, 4km:1) Agneta Ledin Näslund, Trångsvikens IF, 17:07, 2) Jana Novak, Trångsvikens IF, 18:30, 3) Gisela Norberg, Frösö IF, 20:03,

K45, 4km:1) Annelie Johansson, Brunflo IF, 21:47, 2) Eva Carlsson, Orrvikens IF, 24:03,

K50, 4km:1) Kerstin Boije, Litsbygdens SK, 20:01,

K55, 4km:1) Eva Bohm, Ragunda IF, 20:40,

K70, 4km:1) Eivor Lindgren, Fåker IK, 22:19, 2) Gun Eriksson, Trångsvikens IF, 26:00, 3) Gerd Eriksson, Trångsvikens IF, 26:06,

M60, 4km:1) Karl-Edvin Handler, Åsarna IK, 17:58, 2) Anders Holmström, Brunflo IF, 20:23,

M70, 4km:1) Malte Lindgren, Trångsvikens IF, 24:06,

M35, 2x4km:1) Erik Olofsson, Biathlon Östersund, 30:30, 2) Olle Näslund, Trångsvikens IF, 31:19, 3) Jörgen Svedin, Rörösjöns IK, 37:31, 4) Mikael Brink, Sundsjö IF, 41:07,

M40, 2x4km:1) Mikael Andersson, Trångsvikens IF, 30:34, 2) Tommy Anjevall, Spikbodarnas IK, 31:15, 3) Carl-Henrik Rost, Sportsgym SC, 31:33, 4) Michael Westin, Öbacka LK, 31:53, 5) Andreas Norén, Duveds IF, 32:06, 6) Fredrik Malmgren, Åsarna IK, 32:30, 7) Anders Elofsson, Marieby GIF, 32:50,

M45, 2x4km:1) Thomas Lindh, Brunflo IF, 31:42, 2) Thomas Jonsson, Mörsil IF, 32:03, 3) Patrik Norberg, Trångsvikens IF, 33:19, 4) Johan Boije, Litsbygdens SK, 34:40, 5) Tord Lundin, Tandsbyns IF, 37:04,

M50, 2x4km:1) Tommy Grip, Brunflo IF, 33:50, 2) Johan Norberg, Trångsvikens IF, 36:05, 3) Krister Haraldsson, Tandsbyns IF, 40:12, 4) Stefan Lindberg, Brunflo IF, 45:34,

M55, 2x4km:1) Per Steen, Brunflo IF, 34:21, 2) Bo-Gunnar Jonsson, Trångsvikens IF, 35:55, 3) Bo Göransson, Rörösjöns IK, 36:30,