Annons

Annons

Annons

Annons

Jämtlands län

Läsartext
Boule

Detta är en läsartext.

Östersunds Bouleklubb

Resultat 11/6, 11 spelare

1. Karin Hemmingsson 2+10

1. Gunnar Stjernström 2+10

3. Håkan Ahlström 2+8

3. Lennart Bäckvall 2+8

5. Tord Woxlägd 2+4

6. Evy Edfeldt 2+-0

Resultat 13/6, 16 spelare

1. Ingrid Andersson 3+10

2. Lilian Olofsson 3+4

3. Hansa Sundell 2+19

4. Tore Olofsson 2+11

5. Gun Rösth 2+10

6. Agneta Hellström 2+9

7. Håkan Ahlström 2-3

8. Ivan Jansson 2-5

9. Solveig Gissler 1+8

Resultat 18/6, 19 spelare

1. Janne Wrang 3+25

2. Hansa Sundell 2+18

3. Thomas Hult 2+15

4. Lennart Bäckvall 2+14

5. Mona Nyberg 2+4

6. Maggan Bång 2+2

7. Christer Nilsson 2+1

8. Håkan Alström 2-2

9. Elisabeth Hove 2-3

PRO Oden

Resultat 15/6, 21 spelare

Annons

1. Lulle Ferm 3+18

2. P-G Nilsson 3+9

3. Sölve Staaf 3+6

4. Bertil Persson 2+17

Annons

4. Majsan Engelbrektsson 2+17

6. Kenth Staaf 2+13

7. Evy Edfeldt 2+12

8. Ingrd Andersson 2+10

9. Lennart Bäckvall 2+8

10. Lars Svensson 2+3

SPF Seniorerna Östersund

Resultat 10/6, 11 spelare

1. Tord Woxlägd 3+21

2. Inger Essvall 3+19

3. Inga Nordström 2+19

4. Sven Adolfsson 2+9

5. Torbjörn Olsson 2-5

6. Per Söderberg 1+5

PRO Lit-Häggenås

Resultat Litsstranden 13/6, 11 spelare

1. Sören Adill 3+17

2. Lars Edfeldt 3+13

3. John Johansson 2+13

4. Lars-Göran Henriksson 2+8

5. John-Erik Joelsson 2+4

Resultat Häggenås 15/6, 18 spelare

1. Kenneth Persson 3+24

2. Lasse Edfeldt 2+17

2. Birgitta Hellgren 2+17

4. Monika Eriksson 2+7

5. Urban Nilsson 2+6

6. Björn Eriksson 2+4

7. Sören Adill 2+3

7. Thord Jonsson 2+3

9. Lars-Göran Henriksson 2+2

10. John Johansson 2-3

10. Karin Hemmingsson 2-3

BK Jamtboule

Resultat 13/6

1. Barbro Lindberg 3+11

2. Anna-Lena Alvskog 3+6

3. Rune Zetterström 2+18

4. Debora Thomasson 2+13

5. Gun-Marie Olsson 2+9

6. Lars Sandberg 2+7

7. Ann-Charlotte Olsson 2+3

8. Arne Wallin 2+2

Resultat Juniboulen deltävling 3, 14/6

1. Maj-Britt Engelbrektsson 3+13

2. Björn Olofsson 3+11

3. Ove Olofsson 2+10

4. Hans Libeck 2+9

5. Christer Furborg 2+7

6. Gunnar Ekqvist 2+6

Annons

7. Eva Engstrand 2+5

8. Tord Woxlägd 2+2

9. Sölve Staaf 2+1

10. Irene Molander 1+1

Annons

10. Arne Wallin 1+1

Resultat 15/6

1. Irene Molander 3+22

2. Rune Berg 2+13

2. Arne Wallin 2+13

4. Stig Karlsson 2+10

5. Mait Almgren 2+8

6. Margareta Mårtensson 2-5

Resultat 16/6

1. Sören Andersson 3+23

2. Nisse Frisk 2+21

3. Sölve Staaf 2+5

4. Kenth Staaf 2+1

5. Eva Engstrand 1-5

6. Björg Jonsson 1-9

Lillhärdal

Resultat 8/6

1. Sonia Proos 2+6

2. Alf Olsson 2+4

3. Gun Hallgren 2+2

3. Sonja Hansson 2+2

Resultat 12 juni

1. Ingabritt Eriksson 3+14

1. Sune Löfgren 3+14

3. Monica Jonsson 3+10

Annons

Annons

Till toppen av sidan