Annons

Annons

Annons

Annons

Bridge

Läsartext
Bridge

Detta är en läsartext.

Under helgen spelades en rolig och trevlig tävling, individuella DM. Jämnt och ovisst inför sista ronden och till slut vann en av förhandsfavoriten, Kennet Fredriksson.

1. Kenneth Fredriksson 175

2. Hugo Nilsson 173

3. Helena Hansson 171

4. Kjell Österhof 167

5. Pia Karlstedt 166

Storsjöbygden

Oskar

1. Rolf Adolfsson-Göran Kullberg 126,9

Annons

2. Stern Sundqvist-Kjell Lindholm 114,3

3. Solveig Åsén-Barbro Jonsson 112,0

4. Pia Karlstedt-Kjell-Åke Pettersson 108,6

5. Kenneth Fredriksson-Allan Magnusson 106,3

Jämtorna

1. Mia Breding-Marie-Louise Åsell 171,4

2. Lena Henrixon-Margareta Ringdahl 153,1

3. Ingrid Roth-Anna-Lena Högström 140,6

4. Sigrund Sörensen-Birgitta Luksepp 139,0

5. Astrid Lidgren-Karin Westin 124,0

Onsdag

1. Sigrund Sörensen-Lars Sandberg 119

Annons

2. Monica Näs-Kenneth Fredriksson 116

3. Teresa Johansson-Göran Kullberg 111

4. Mikael Johansson-Ewa Nilsson 107

Söndag

1. Elisabet Ekerlid-Birger Ekerlid 50

2. Göran Kullberg-Mona Nyberg 49

3. Agneta Nordin-Svensson-Britt-Marie Hebbel 38

Åre/Duved

1. Lars Henriksson-Jan-Erik Emanuelsson 61,7

2. Markus Forsberg-Erik Danielsson 53,7

3. Svante Månsson-Bert Pettersson 51,4

4. Inger Svärdby Hyttstrand-Boine Johansson 49,1

Krokom/Föllinge

1. Sören Sjöström-Maria Boberg 116,6

2. Mikael Johansson-Markus Sahlin 106,3

3. Carina Hallkvist-Sven-Erik Hallkvist 100,6

4. Kenneth Nilsson-Valter Olofsson 98,0

5. Sigrund Sörensen-Pia Karlstedt 97,1

Sydjämten

1. Erik Johansson-Kurt Jansson 64,2

1. Valter Olofsson-Björn Sjöberg 64,2

3. Kenneth Fredriksson-Kennet Nilsson 63,0

4. Ronnie Zackrisson-Håkan Huss 61,8

Svegs BK

Handicaptävling

1. Chatrine Norrbelius-Bengt Östman 80,7

2. Britt Fohlin-Ann-Kristin Olofsson 76,6

3. Sonja Proos-Sussi Järvinen 70,2

4. Gunilla Hedin-Åke Hansson 66,3

Annons

Vårsilver

1. Randi Rösnäs-Bengt Östman 79

2. Lennart Karlsson-Christer Nordqvist 76

3. Britt Fohlin-Ann-Kristin Olofsson 73 4. Gunilla Hedin-Åke Hansson 68

Handicaptävling 1. Gun-Britt Persson-Pelle Persson 57,2

2. Chatrine Norrbelius-Bengt Östman 57,1

3. Sonja Proos-Sören Börne 52,9

4. Gunilla Hedin-Åke Hansson 49,2

Barometer

1. Lennart Karlsson-Christer Nordqvist 82

2. Randi Rösnäs-Bengt Östman 76

3. Anneli Stenberg-Sonja Proos 66

4. Britt Fohlin-Ann-Kristin Olofsson 66

Annons

Annons

Till toppen av sidan