Main logo
Vi sparar data i cookies, genom att använda våra tjänster godkänner du det. ⇒ läs mer om cookies och personuppgifter
Annons

Resultat, Ås Pannlampsskida

+
Läs senare

Ås Pannlampsskida

D 16, 6 km (17): 1) Hanna Näslund, Spikbodarna, 27.20, 2) Ida Dahlgren, do, 27.21, 3) Agnes Mattsson, Tandsbyn, 27.22, 4) Sanna El Kott Helander, Östersund, 27.23, 5) Lina El Kott Helander, do, 27.24, 6) Elin Madelen Gjertås, Föllinge, 34,37, 7) Nora Swartz, Frösön, 36.05, 8) Melinda Westberg, Frösön, 36.11, 9) Elin Krylen, Föllinge, 36.42.

D 17-20, 9 km, (6): 1) Matilda Andersson, Häggenås, 27.39, 2) Lina Kardin, Biathlon Östersund, 27.41, 3) Erika Forslin, Hudiksvall, 29.33.

Damer motion, 6 km, (7): 1) Jenny Swartz, Frösön, 36.07, 2) Carita Westberg, Frösön, 36.31, Sara Österberg, Ås, 36,54.

D 21 motion, 9 km (2): 1) Maja Björk-Edlund, Ås, 40.36, 2) Anna B-Åkerblom, Sveaskog, 48.57.

D 21 motion, 21 km (1): 1) Sara Norén, Ås, 1.19.20.

D 35, 21 km (1): 1) Lena Gavelin, Trångsviken, 1.18.19.

H 16, 6 km (16): 1) Tor Rönnestrand, Ås, 32.16, 2) Björn Rönnestrand, do, 32.27, 3) Josef Landén, do, 32.40, 4) Hannes Sjölund Myhr, do, 33.20, 4) Ludwig Svensson, do, 33.20, 6) Jakob Wickenberg, do, 34.01, 7) Theo Westberg, do, 35.54, 8) Isak Landén, do, 37.25.

H 17-20, 9 km (12): 1) Erik Strindlund, ÖSK, 23.14, 2) Elias Alvebro, Häggenås, 23.15, 3) Olov Roos, Stugun, 23.18, 4) Henrik Ottosson, Åsarna, 23.21, 4) Victor Hallquist, do, 23.21, 6) Edvard Sundman, do, 23.30.

H 21, 21 km (3): 1) Erik Simonsson, Landön, 1.03.52, 2) Peter Tinggaard, Stugun, 1.04.19, 3) Mattias Johansson, Mora, 1.13.38.

H 21 motion, 21 km (21): 1) Fredrik Olofsson, ÖSK, 1.07.37, 2) Andreas Svärd, Lättja IF, 1.09.22, 3) Martin Kristiansson, Trångsviken, 1.10.00, 4) Martin Göransson, Ås, 1.10.01, 5) Patrik Finn, ÖSK, 1.10.49, 6) Jens Magnusson, Ås, 1.10.52, 7) Olof Roos, do, 1.11.11, 8) Marcus Carlén, Bodsjöböle, 1.14.10, 9) Per-Magnus Landén, Ås, 1.15.10, 10) Magnus Österberg, do, 1.18.31, 11) Daniel Sjölund, do, 1.18.46.

H 35, 21 km (1): 1) Magnus Frånlund, Stern, 1.35.47.

H 45, 21 km (1): 1 Mårten Suorra, Föllinge, 1.29.03.

H 55, 21 km (2): 1) Lennart Jonasson, Aspås, 1.18.04, 2) Torbjön Åsvold, Lugnvik, 1.37.25.

Herrar motion, 6 km, (7): 1) Karl-Arne Svärd, Ås, 28.16, 2) Gunnar Hellström, 32.06, 3) Leif Johannes Gjertås, 34.41.

Annons
Annons
Annons