Main logo
Vi sparar data i cookies, genom att använda våra tjänster godkänner du det. ⇒ läs mer om cookies
Annons

De sprang kommunlöpet i Marieby

+
Läs senare

Kommunlöpets andra deltävling genomfördes i Marieby på tisdagskvällen.

Här är alla resultat från tävlingen:

Resultat: F 0-8

Tilde Liljefjäll, Slandrom00:03:04

Fanny Schmidt, Brunflo IF00:03:59

Elsa Jaktlund, Frösö IF00:06:24

Tove Lanner Johansson, Frösö IF00:08:03

P 9-10

Gustav SjögrenBrunflo IF00:06:03

Mathias MöllermanTullus00:06:35

Erik ElofssonMGIF00:06:58

Albin MagnussonBrunflo IF00:08:40

F 9-10

Emma Bergstrand (500 m)Slandrom00:03:01

Alva SchmidtBrunflo IF00:07:25

Hanna SundellÖSK00:08:00

P 11-12

Oskar ÅslundÖSK00:16:07

Sebastian LagerfeldtBrunflo IF00:20:51

F 11-12

A-K HeijdenbergBrunflo IF00:14:42

Moa GöransdotterBrunflo IF00:17:15

P 13-14

Sebastian SandellÖSK00:17:08

F 13-14

Elin BacklundMGIF00:13:34

P 15-16

Marcus Åsén-BjörklundÖGIF00:11:59

F 15-16

Wilma JönssonÖSK00:12:14

Felicia HäggÖSK00:13:21

P 17-18

Jonathan HaraldssonBrunflo IF00:18:02

P 19-20

David RagnarssonBrunflo IF00:21:20

H Senior

David BergBodsjöböle00:37:25

Johan HolmlundAXA Sports Club00:38:01

Nils PerssonÖSK00:38:28

Lars NorlanderÖSK00:38:54

Christian TorgerssonAXA Sports Club00:44:48

D Senior

Erika Sundell (5 km)ÖSK00:32:02

Helena Ekholm000:38:59

Britta NorgrenTrångsviken IF00:42:44

Tilda GottåsTandsbyns IF00:51:51

Maria RagnarssonBodsjöböle00:52:19

Maria PetterssonAXA Sports Clubb00:52:23

H 40

Thomas LindhBrunflo IF00:18:07

Conny AnjevallFrösö IF00:19:10

Anders ElofssonMGIF00:19:43

Mattias JaktlundFrösö IF00:20:33

Tobbe PerssonMGIF00:20:43

Johan BoijeLitsbygdens IF00:21:40

Gert EideBrunflo IF00:22:08

Per ÅslundÖSK00:22:45

Krister HaraldssonTandsby IF00:24:38

D 40

Anneli JohanssonBrunflo IF00:26:22

Birgitta HaraldssonBrunflo IF00:28:06

H 50

Tommy GripBrunflo IF00:19:59

H 55

Stefan AnderssonBrunflo IF00:11:36

Jan HäggÖSK00:13:21

Motion

Hannele Lanner JohanssonFrösö IF

Björn Lagerfeldt

Annons
Annons
Annons